Akıllı ve Eğitici Oyuncaklar Türkiye Pazarında İş Ortağı Arıyor

Çocuklara özel kişiselleştirilebilen, interaktif fonksiyonlu akıllı oyuncaklar Sing My Name ve Glowart eğlendirirken eğitiyor.

Dünya çapında ebeveynler ve çocuklar tarafından büyük ilgi gören inovatif oyuncaklar, yurtdışındaki Harrods, Hamleys London ve Fenwick gibi seçkin mağazaların Türk müşterilerinin gittikçe artan ilgisi üzerine pazara girme kararı aldı. Sing My Name ve Glowart oyuncak markalarının yaratıcısı İngiliz CDK Development şirketi, Türkiye’de iş ortakları ve distribütörler arıyor. Hayal gücünü ve yaratıcılığı geliştiren, zeka açıcı nitelikler taşıyan, eğlenceli şekilde öğrenmeye imkan sağlayan bu oyuncaklar, çocuklarına eğitici ve sıra dışı oyuncaklar almak isteyenler için ideal alternatifler arasında yer alıyor.

Şirketin İş Geliştirme Direktörü Zaina İbrahim, genç nüfus potansiyeli ve coğrafi avantajı nedeniyle Türkiye’yi cazip bir pazar olarak gördüklerini belirterek, bu pazarda kalıcı işbirlikleri için, distribütörlükler, online satış kanalları alanında arayış içinde olduklarını ifade ediyor. Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) aracılığıyla pazar hakkında bilgilendiklerini vurgulayan İbrahim, geleneksel ve mobil satış kanallarından dağıtımı sağlayacak iş ortakları ve distribütörler ile bir araya gelmek istediklerinin altını çiziyor. Oda’nın organizasyonu ile şirket, potansiyel iş ortakları için İngiliz Konsolosluğu’nda bir sunum gerçekleştirdi.

Akıllı oyuncaklar eğlendirirken eğitiyorlar

Eğlendirirken eğitici bilgilerle donatılmış özellikleri olan çalar saat ve kişiye özel müzik çalar ve CD ürün yelpazesi olan Sing My Name, çocuğun isminin şarkı sözlerinde geçtiği, tamamen kişiye özel yenilikçi bir ürün. Ebeveynlerin ve çocukların ilgisini çeken bu kişisel özelliklerin yanı sıra şarkı sözlerinde eğitici ve öğretici unsurlara yer verilmesi ürünü daha da cazip kılıyor. Bu oyuncak için dünyanın dört bir yanından binlerce farklı isim veri tabanında yer alıyor. Kayıtlarda bulunan 7000 İngilizce, 2000 İspanyolca, 3000 de Almanca ismin yanında artık binlerce Türkçe isim de eklenecek.

Glow Art, çocukların hayal dünyasını ve yaratıcılığını başka boyutlara taşımaya yardımcı olacak markalardan bir diğeri. Fonksiyonel ve akıllı bir çizim tahtası niteliğindeki bu ürün ile, onlarca renkli LED ışıkla, ışıltılı neon efektli tasarımlar ve resimler çizmek mümkün oluyor.

CDK Develpoment 2003 yılından bu yana inovatif hediyelik eşya ve kişiye özel oyuncaklar geliştirip, uluslararası pazarda satışa sunuyor. www.glowartkids.com www.singmyname.com

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası ( BCCT) Hakkında:
Türkiye ile İngiltere arasında 129 yıldır ticari ve kültürel bir köprü görevi üstlenir. İki ülke arasında ticari ilişkiler ve yeni işbirlikleri yaratmak hedefiyle, UKTI (Birleşik Krallık Ticaret & Yatırım Birimi) stratejik ortaklığında projeler geliştirir. Her iki ülkedeki firmalar için İş Geliştirme Danışmanlık hizmeti verir.. www.bcct.org.tr

BCCT Servis İletişim:
Dilruba Odabaşı Tel: 212 249 04 20 e-mail: dilruba.odabas@bcct.org.tr

Medya İletişim:
Jbid Erdoğan – Net İletişim – Tel: 0533 306 9168 e-mail: info@net-iletisim.com