McDonald´s

Yiyecek - İçecek > Fast Food

Yatırım Aralığı: >1.000.000 TL

Kuruluş yılı: 1991
Orijin ülkesi: ABD
Yatırım Aralığı
$45.000 - -

Faaliyet Alanı
Hamburger Restoran İşletmeciliği


Franchise Sisteminin İşleyişi
Dünyanın 127 ülkesinde, 30.000 restoranı ile günde ortalama 40 milyon insana hizmet veren McDonald’s, dünyanın en büyük hızlı servis restoran zinciridir. McDonald’s Türkiye’ye 1986 yılında bir Türk girişimci ile ortak olarak girmiş ve ilk restoranını Taksim’de açmıştır. McDonald’s’ın Türkiye’deki yapılanmasındaki en önemli adım ise, 1991 yılında McDonald´s Corporation’ın Türkiye’ye gelerek Merkez Ofisi’ni kurması olmuştur.. Bu tarihten itibaren McDonald’s Türkiye çapında franchising vermeye başlamıştır. Franchising restoranları dışında McDonald’s’ın Türkiye’deki diğer kanalı ise kendi işlettiği restoranlardır.


Aranan yer ve bölge tanımı
Şirket büyüme planlarına gore Türkiye’nin değişik şehirlerinde Şirket yeri kendi seçiyor.


Aranan işletmeci özellikleri
Girişimci ruh; insan yönetimi ve finansal yönetimde geniş tecrübeler; tüm zamanını restoran yönetimi için harcama isteği ve imkanı, hareketlilik; 8 ay veya daha uzun sürebilen eğitim programına katılabilmek; gerekli yatırımları karşılayabilecek finansal imkanlara şahsen sahip olmak.

368 kişi bu markayı beğendi.
Firmaya Ait Şube Sayısı80
Franchise Olan Şube Sayısı9
Franchise Kullanım Bedeli% 5
Reklam Fonu Katılımı% 5.5
Sabit Yatırım Tutarı$300.000 - $500.000

McDonald´s
Franchise Bilgi Formu

Zorunlu alanlar *

McDonald´s franchise, McDonald´s bayilik, McDonald´s bayiliği, McDonald´s franchise fırsatı, McDonald´s bayi fırsatı, McDonald´s mağazası, McDonald´s telefonu, McDonald´s email, McDonald´s e-postası, McDonald´s iletişim, McDonald´s franchise formu