Franchise Turkey
>
>
Emlak - Güvenlik ve Temizlik

Emlak - Güvenlik ve Temizlik sektöründe franchise bayilik veren markalar

image

Altın Emlak

Köklü Geçmiş ALTIN EMLAK, kurumsal firmalarda uzun yıllar yöneticilik yapan ve bu holdinglerin emlak-inşaat bölümlerinin de kurucusu olan Nuri ÖZELMACIKLI tarafından 1998 yılında kurulmuştur. Sektördeki profesyonel çizgisi ve başarısı ile zaman içinde bu ismi farklı bölgelerde, aynı kalite anlayışıyla temsil etmek isteyen girişimcilerin taleplerini değerlendiren ALTIN EMLAK, Franchising Sistemi ile kendi işletmesini kurmak isteyen girişimcilere destek vermektedir.
image

Aqua kristalb

Firmamız 25 senelik tekstil, inşaat ve kimyevi maddeler üzerine faaliyet göstermektedir. 2009 yılında havuz kimyasalları alanında gördüğümüz eksiklik üzerine "AquaKristalb" adlı markamızı oluşturduk. Global pazardaki havuz sektöründe gelişen yenilikleri takip eden firmamız, pazarın ihtiyaç duyduğu sağlıklı havuz dezenfeksiyonu konusunda uzun araştırmaları neticesinde buluş niteliğinde olan AquaKristalb adlı ürünü hedef kitlesine sunmuştur.
image

Arthur & Miller

Gayrimenkul sektöründe çeyrek asırlık bilgi birikimi ve tecrübesiyle hizmet veren Arthur & Miller Real Estate, Türkiye’nin en köklü ve alanında en uzman gayrimenkul franchise markasıdır.Ülkemizde yerleşmiş, klasik emlak aracılık hizmetlerinin kalıplarını kırarak emlaka ilişkin tüm ihtiyaçların çözüm noktası olmayı ilke edinen Arthur & Miller Real Estate sistemi, yalnızca alım-satım ve kiralama aracılık hizmetleri vermekle sınırlı kalmayan, proje pazarlamadan kira takip sistemine ve mülk idaresine kadar gayrimenkulle ilgili tüm taleplere yanıt verebilen bir konsept üzerine kurulmaktadır.
image

ATT Emlak Yatırım

ATT Emlak Yatırım, ticari ve endüstriyel gayrimenkul pazarında fabrikadan depoya, otelden tatil köyüne, sanayi arsasından turizm arsasına, villalardan yazlıklara kadar her gayrimenkulde rakipsiz performans gösteren, araştırma-geliştirme konusunda uzman, yaratıcı çözümler üreten deneyimli kadrolardan oluşmaktadır.
image

İzak Hason Emlak Danışmanlığı

EMLAK DANIŞMANLIĞI
image

Böwe / / Clean

Kuru Temizleme de öncü marka.
image

Betop

Emlak danışmanlığı alım satım her türlü gayrimenkul komisyonculuğu
image

Beyaz Ofis

Gayrimenkul danışmanlıkKurumsal yapısını tamamlamış olan BEYAZOFİS ege bölgesinde temsilciliklerini oluşturmuş haziran 2008 itibarıylada akdeniz bölgesinde antalya merkezli ofisler ile hizmete geçmiştir.iç anadolu bölgeside ankara merkezli oluşum aşamasındadır.
image

Birleşmiş Emlakçılar

Emlak-GayrimenkulÜlkemizde halen Emlak Komisyonculuğu Kanunu olmayışı nedeniyle sektörün standartları sadece kişisel anlayış ile sınırlıdır. Bu eksikliğin giderilmesi için;• Mesleki İlkeleri belirlemek ve uygulamak.• Mesleki saygınlığı oturtmak.• Piyasa talebini karşılayacak alt yapıyı kurmak.• Tellalıktan, Uluslararası Gayrimenkul Danışmanlığına geçiş.• Konusunda Uzman Seçkin Kadrolar oluşturmak.• Günün tüm teknolojik imkanlarıyla Hizmet vermek amacıyla 20 Ağustos 1991 tarihinde Birleşmiş Emlakçılar A.Ş.’ni kurduk.Emlak Sektöründe OnLine Bilgi Bankasını, Türkiye’de ilk ve Tek olarak 1992 yılında Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. tarafından faaliyete geçirdik.
image

Black Mountain Gayrimenkul

GAYRİMENKUL YATIRIM DanışmanlığıHER TÜRLÜ GAYRİMENKUL ALIM, SATIM, KİRALAMA DEVİR.MORTGAGEBROKERLIĞI
image

Casadron

Sigara dumanı ve hava temizleme sistemleri Hava temizleme cihazı olan Casadron, TÜV onayı taşıyan tek markadır. Kapalı ortamlarda, restoranlarda, ofislerde kullanılır. Bölge ortakları satış ve bakım hizmetleri verirler.
image

Century21

Gayrimenkul Danışmanlığı1971 yılında Amerika´da kurulan CENTURY 21 69 ülkede 8000 franchise ofisi, yaklaşık 120.000 çalışanı ile dünyanın en yaygın ve tanınmış gayrimenkul markasıdır. 5 farklı uluslar arası gayrimenkul franchise markasına sahip olan Realogy Grubu bünyesinde faaliyet gösteren CENTURY 21 Dünya’nın lider gayrimenkul markası olarak faaliyetlerine devam etmektedir.CENTURY 21´in 2010 yılı Mayıs sonu itibarı ile Türkiye´de 90 ofisi ve 550´ye yakın gayrimenkul danışmanı bulunmaktadır. 2011´e gelindiğinde ofis sayısının 120’ye gayrimenkul danışman sayısınında 700´e ulaşması beklenmektedir.
image

City Life

Emlak Alım-Satım,KiralamaEmlak İşine Girmek İstiyorsanız,Eğitim ve marka desteğinin tek adresi
image

Cleanlux

CLEANLUX, ELECTROLUX işbirliği ile kurulan Türkiye’nin ilk Woolmark onaylı Ekolojik Giysi Temizleme tesisidir. Biz tesisimizde ;Electrolux patentli Lagoon® Advanced Care ıslak temizleme (wet cleaning) sistemini kullanıyoruz. Bu yeni nesil ıslak temizleme sistemi sayesinde müşterilerimize %100 doğal ve çevreci bir temizleme hizmeti sunuyoruz. CLEANLUX, profesyonel ekibi ve sahip olduğu know-how ile ELECTROLUX Lagoon® Advance Care Islak Temizleme sisteminin Türkiyede'ki uygulayıcısı ve iş ortağıdır.
image

Coldwell Banker

Coldwell Banker® 1906 yılında San Francisco’da, Colbert Coldwell ve Benjamin Arthur Banker tarafından gayrimenkul danışmanlık hizmeti veren bir firma olarak kurulmuş, dünyadaki ilk gayrimenkul franchise sistemidir. 50 ülkede, 3.600 ofis ve 100.000’i aşkın Gayrimenkul Danışmanı ile hizmet vermektedir. Coldwell Banker Türkiye, 2011 yılının sonuna kadar 40 franchise ofisine ulaşmayı hedeflemektedir.
image

Dry İstanbul

HS Group olarak, 2000 yılından itibaren hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir şirketler topluluğuyuz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana gerek üyelerimize gerekse iş ortaklarımıza 'fayda' sağlamak için çalışıyoruz. Müşteri odaklı, yaratıcı, uygun maliyetli ve yüksek kaliteli proje ve ürünlerimiz ile sektörümüze öncülük ediyoruz.
image

Dry Center

DRY CENTER1996 yılında "1 saatte Modern ve Güvenli Kuru Temizleme" sloganıyla ilk mağazasını Capitol Alışveriş Merkezi´ nde açan Dry Center, bugün Türkiye´nin 20 büyük kentinde 50’ nin üzerinde mağazasıyla sayısız müşterisine birinci sınıf hizmetvermektedir.
image

DRYTÜRK

DRYTÜRK, Türkiye'nin en iyi kuru temizleme markası olarak yüksek kaliteli kuru temizleme hizmetlerine ülke genelinde herkesin kolaylıkla erişebilmesini amaç edinmiştir. Türkiye'nin en iyi kuru temizleme şirketi olan DRYTÜRK olarak kişisel kıyafetlerinizin yanı sıra ev tekstili ürünlerinizden evinizin temizliğine varan geniş bir yelpazede hizmet sunuyoruz. Vazgeçilmeniniz olacak bu hizmetlerimize Mobil uygulamamız veya Online sipariş sistemiz ile kolayca erişebilirsiniz.
image

Ecoblue Wet Clean

2013 yılında hizmete başlayan Ecoblue Wet Clean kısa sürede açtığı şubelerle adını ve kalitesini Türkiye genelinde duyurmaya başlamıştır.
image

Emlak Century

Gayrimenkul alım satım kiaralama evden eve nakliye dekorasyon ve sigorta EMLAKCENTURY GAYRİMENKUL ALANINDA FAALİYETTE BULUNAN VE KURUMSAL BİR FİRMADIR.EMLAK SEKTÖRÜNDEKİ BOŞLUKLARI DOLDURMAK VE MÜŞTERİLERİNE EN İYİ HİZMETİ VERMEK İÇİN YOLA CIKTIK.MARKAMIZI BİZLERLE BERABER YENİ UFUKLARA TAŞIYACAK ARKADAŞLAR ARIYORUZ.
image

Emlak34®

Şirketimizde Gayrimenkullerin emlak vergilendirmelerinden, yükümlülük getirdiği gelir vergilerine kadar; kira kontratlarından inşaat sözleşmelerine kadar, taşınmazlarla ilgili imar hukuku, medeni kanun vb. yasalarla ile ilgili sorunlarının aşılması için danışmanlık hizmetleri verilmektedir.
image

Emlakistan Türkiye

Emlak Pazarlama*Emlak Pazarlama *Konut Projesi satış*2.El Proje Satış-Kiralama*Site Yönetimi Oluşturma
image

Emlakpark

Bir, ‘1970 yılında kurulan Kartalkaya Grup İnşaat Yapım & Mimarlık’ iştiraki olan EMLAKPARK, Türkiye’nin güvenilir, yerli ve milli gayrimenkul ağı olmak hedefiyle çıktığı zirve tırmanışını, sizlerin de desteğiyle sürdürüyor.
image

Erinç Gayrimenkul

rinç Gayrimenkul A.Ş., müşteri memnuniyetini, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, ekip çalışmasını,sosyal sorumluluğu, profesyonel yönetim anlayışını, teknolojik gelişmelerle uygunluğu ve paylaşımı esas alan bir anlayışla sektöründe lider bir kuruluş olmayı kendine vizyon edinmiştir.
image

Eskidji Gayrimenkul

Eskidji 1997' de kuruldu. 2003'te Eskidji Bölge Ortaklığı sistemini kuran şirket bu tarihten sonra hızlı bir büyüme trendi yakaladı. Gayrimenkul pazarında benzeri olmayan ve yatırımcılara çeşitli avantajlar sunan Bölge Ortaklığı sistemiyle Türkiye genelinde yeni şubeler açıyor. Eskidji Müzayedecilik Ticaret İthalat İhracat A.Ş'nin Bölge Ortaklığı departmanı olarak faaliyetini sürdüren Eskidji Gayrimenkul, rasyonel büyüme modeli her geçen gün bir öncekinden daha nicelikli ve nitelikli servis kalitesiyle örnek bir kurum olmaya devam ediyor.
image

Eubsa Bsg Danışmanlık Ve Güvenlik Hizmetleri

Güvenlik hizmetleri"Görünmez kalkan" prensibi ile hizmet veren EUBSA TÜRKİYE, hizmet verdiği bünyeyi dışarıdan ve içeriden gelebilecek tehlikelere karşı koruduğu gibi, yine bu bünyede bulunan tüzel ve gerçek kişileri tedirgin ve rahatsız etmeden görevini yerine getirir.Alışveriş merkezleriFabrikalarHastanelerPlaza ve iş merkezleriZincir mağazalarToplu konut ve sitelerOkullarEğitim ve kültür merkezleriKısa süreli organizasyonlar (konser, sergi, özel gece vs.)ve daha birçok sektöre hizmet veren EUBSA, her sektörün risklerini,ihtiyaçlarını ve tedbirlerini ayrı ayrı belirler. Aynı sektörde, fakat farklı ihtiyaçları olan firmalara özel fizibilite hazırlar. Özet olarak, EUBSA´da "Müşteriye özel ve ihtiyacı olan gerçek hizmet"sunulur.
image

Evans

Temizlik makine ve kimyasalları FİRMA ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ KONUSUNDA İNGİLİZ EVANS INTERNATIONAL FİRMASININ TÜRKİYE MÜMESSİLLİĞİNİ YÜRÜTMEKTEDİR
image

Gomeed

50 kişilik bir ekip tarafından, 12 yıllık Ar-Ge çalışmasının sonucunda 2020 yılında kurulan gomeed.com; alıcı, satıcı ve aracıları bir araya getirmek amacı ile oluşturulan ilk dijital satış danışmanları platformudur. Aracılar için belirlenen “ödül” adı verilen hizmet bedelleri ile satıcı ve alıcılar ürünleri için Aracı Satış Danışmanları’ndan aracılık talep edebilir.
image

Hoffman Kuru Temizleme

1960 yılında Ankara’da kurulan Hoffman Kuru Temizleme sektördeki yarım asırlık deneyimini müşterileriyle buluşturuyor. Müşteri odaklı hizmet politikasıyla 54. Yıldır kuru temizleme hizmeti veren firma Ankara’da Esat ve Çayyolu şubeleriyle faaliyet göstermektedir. Kuru temizlemenin yanı sıra , ütüleme , Yıkama gibi hizmetleri de veren firma, servis hizmeti de veriyor. Böylece müşterilerinin Hoffman Kuru Temizleme şubelerine bizzat gitmeden hizmet almalarını sağlıyor.
image

Homex

Emlak Tadilat Tamirat SigortaEv ile ilgili herşey. Tadilat, Tamirat, Emlak, Sigorta. (Gayrimenkul alım satım kiralama, temizlik, dekorasyon, tadilat, tamirat, çilingir, ilaçlama, taşıma/nakliye hizmetleri, sıhhı tesisat, sigorta ...)
image

International Realty Plus

EMLAK,GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞ I1994 yılından beri Kuzey Amerika’da hizmet veren IRP, 1995 yılından itibaren “Sınırdan Sınıra ve Ötesine” –border to border and beyond- parolası ile tüm dünyaya açılma kararı almış ve Kanada, Meksika ,Belize, Gana, Hindistan ve Fiji Adalarında da franchising sistemi ile büyümeye başlamıştır.2006 yılından beri de ABD’de en hızlı büyüyen gayrimenkul franchise markası olarak tanımlanan IRP, 160 gayrimenkul ofisi ve 3850 gayrimenkul danışmanı ile müşterilerine hizmet vermektedir. IRP, 1994 yılından beri ABD gayrimenkul sektöründe PR (halkla ilişkiler ve marka tanıtımı) çalışmaları için 420 Milyon Dolar harcamıştır ve günlük işlem hacmi yaklaşık 50 milyon USD’dir.
image

Kaçmaz Emlak

Türkiye´nin en büyük 2 emlak firmasından biriyiz ! kaynak: www.alexa.com KAÇMAZ EMLAK Bugüne kadar emlak sektöründe örnek gösterildi. Bundan böyle temsilcilik sistemiyle de örnek gösterilecektir. Temsilcimize sunduğumuz hizmetler: 1-Online emlak otomasyon programı, 2- Web sitesi, 3- Site hosting hizmeti, 4- Reklam desteği,5- Marka ve logo desteği, 6- Emlak eğitim desteği.Temsilcilerimiz çok şanslı çünkü, 1- Binlerce dolar katılım ücreti yok 2- Satıştan pirim ücreti yok 3- Eğitim ve reklam ücreti yok
image

Koçak Gayrimenkul

Gayrimenkul Danışmanlığı & MüzayedeGayrimenkul Danışmanlığı & Müzayede
image

Kuzey Emlak

EMLAK ALIM SATIM
image

Levent Ofis

Levent metrosuna 4 dakika mesafede bulunan, sanal ofis, hazır ofis, toplantı odası hizmetleri sunan Levent Ofis, freelance çalışanların, start-up’ların ve şirketlerin bir araya gelmesini hedefleyen bir ortak çalışma alanıdır. Monoton ofis ortamlarından sıkılanlar için yeni, eğlenceli, farklı ve yaratıcı bir çalışma ortamı sunar. Etkinlikler, eğitim programları ve eventlerle üyelerini bir araya getirerek network kurmalarına katkıda bulunur. Levent Ofis, girişimcilere, start-up’lara, freelancer’lara, günlük olarak dahi kiralayıp, çalışabileceğiniz ofis alanları sunmaktadır. Yurtdışında co-working space veya co-working office olarak anılan paylaşımlı ofis hizmeti, Levent Ofis markası altında verilmektedir. Toplantılarınızı, eğitimlerinizi, atölye ya da seminerlerinizi yapabilmeniz için saatlik ya da günlük olarak kiralayabileceğiniz toplantı salonları mevcuttur. Ortak ofis olarak, paylaşımlı ofis amacıyla kullanabileceğiniz alanların yanı sıra, smart ofis çözümleri olan sekreterlik hizmeti, adres olarak gösterme, seo danışmanlığı, web tasarımı, web dizaynı gibi hizmetler de Levent Ofis tarafından verilmektedir. Ofisimizde güvenliğiniz bizim için önemlidir. Güvenlik kamera sistemi ile sağlanmakta olup, parmak izi okuyucu ile ofis alanına giriş sağlanmaktadır.
image

M-Luck

Gayrimenkul MüşavirliğiGayrimenkul Müşavirliği Hususunda Mevcut Standartların Uygulanması ve Kendi Özerk Standartlarımızla Bizimle Birlikte Hizmet Edecek Yaygın Bir Ekibin Olusturulması
image

Meye Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Meye Bilişim Danışmanlık ve Güvenlik Sistemleri A.�?, 2009 Yılından bu yana güvenlik sektöründe siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.Meye A.�? kurulduğu günden günümüze kadar ilk hedefi her zaman Müşteri Memnuniyeti olmuştur.Satış ve satış sonrası teknik hizmetleriyle geçtiğimiz 5 sene boyunca her zaman alanında uzman personelleriyle profesyonelliği ve kusursuzluğu ön planda tutmaktadır.Meye A.�? Ailesi olarak siz değerli müşterilerimize geçmişte ve günümüzde olduğu gibi kusursuz hizmet anlayışmızı sunmaya devam edeceğiz.MEYE Bilişim Danışmanlık ve Güvenlik Sistemleri A.�? Yönetim Kurulu Başkanlığı
image

Osmanlı Emlak

Kuruluş yılı: 2000 Orijin ülkesi: Türkiye GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ,TÜM TÜRKİYE-ANA CADDELERDE-ASGARİ 100 M2-GİRİŞ VEYA 1.KAT OFİS OSMANLI EMLAK&İNŞAAT SEKTÖRDEKİ 22 YILLIK TECRÜBEMİZLE YATIRIMLARINIZI KAZANCA DÖNÜŞTÜRMEYE DEVAM EDİYORUZ..
image

Piyasa Gayrimenkul

GAYRİMENKUL ALIM SATIM KİRALAMA
image

Re Türk

GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI RETÜRK Gayrimenkul Danışmanlık, 12 yılı aşkın tecrübesiyle il, ilçe ve bölge bazında temsilcilikler veren, temsilciliklerini belirlediği kurallara uygun olarak bir çatı altında toplayan, Türkiye genelinde hizmet sağlayan deneyimli ve güçlü bir gayrimenkul danışmanlığı organizasyonu.
image

Realty World

Emlak Danışmanlığı1973´te ABD’de kurulan Realty World; marka bilinirliği için yaptığı 1.5 milyar USD´lik yatırım ve yılda % 30 büyüme ile Amerika´nın yükselen emlak devidir.1 Mayıs 2005 tarihinde faaliyetlerini Türkiye´de başlatan Realty World, profesyonel gayrimenkul hizmetlerine ihtiyaç duyan ve bunu hak eden Türk tüketicisine ülke genelinde açtığı franchise ofisleri ile emlak danışmanlık hizmetlerini ulaştırmaya başladı.
image

Realty-TR

Gayrimenkul danismanligiRealty-TR Gayrimenkul. 1996 yilinda kurulan firmanin bayi-franchise sayisi 25. Realty-TR Turkiye genelinde her bolgeye bir franchise ofisi acmayi hedefliyor.
image

Reha Medin Emlak

Kuruluş yılı: 1985 Orijin ülkesi: Türkiye Emlak hizmetleri,danışmanlık-pazarlama organizasyonReha Medin Emlak Hizmetleri Sistemi, sektöründe öncülü, kaliteyi, AB standartlarında yapılaşmayı ve hizmeti hedef edinmiş ve bu hedefe uygun olarak nicelikten çok niteliğe önem veren bir sistemdir. Reha Medin Emlak Hizmetleri sistemine dahil olacak her franchise işletmesi de aynı anlayışla hizmet vermelidir. Reha Medin Emlak Hizmetleri Sistemi içinde eğitim en önemli hedeflerdendir. Genel Müdürlük, franchise vereceği kişi-kurumlar eğitime almasının yanı sıra franchise işletmelerindeki personeli de sürekli eğitime tabi tutmaktadır.
image

Remax

RE/MAX Türkiye modern ofisleri ve profesyonel gayrimenkul danışmanları ile yeni nesil pazarlama teknikleri kullanarak danışmanlık hizmeti vermektedir. 1997 yılından bugüne ülkemizde faaliyette bulunan RE/MAX, ülkemizde yeni iş kurmak isteyen girişimci adaylarına muhteşem fırsatlar sunmaktadır.
image

Sefa Gayrimenkul

-
image

Sevkur Emlak

GAYRİMENKUL PAZARLAMAESENYURT BÖLGESİ ÇEVRESİNDEKİ GAYRİMENKULLERİN PROFESYONEL OLARAK DEĞERİNDE PAZARLAMASI.
image

Start Key

Emlak FranchiseSTARTKEY, emlak sektöründeki geçmiş deneyimlerinden yola çıkarak, Türkiye´deki en yeni,franchise veren emlak organizasyon firmasıdır.Eğitim konusunda çok hassas davranmaktadır.
image

Toplu Konut Gayrimenkul

Gayrimenkul Geliştrime, Yatırım Danışmanlığı, Kurumsal ve Bireysel Satış ve Pazarlama2002 senesinden itibaren Türk Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren TOPLU KONUT GAYRİMENKUL A.Ş., müşteri ilişkileri, yatırımcı portföyü ve 25 seneyi bulan bireysel tecrübeleri ile kısa zamanda kurumsallaşma çalışmalarını bitirmiş ve 2005 yılı ortası itibarıyla da temsilcilikler dağıtmaya başlamıştır.
image

Town&Country

Yapı İnşaatMarkalı konut alanında yedi avrupa ülkesinde faaliyet gösteren Town&Country, Türkiye´de de 90 günde anahtar teslim villa inşaatı yapmaktadır.
image

Turyap

1985 yılında kurulan Turyap, 300'e yakın fazla yurtiçi ve yurtdışı temsilciliği ve 2000'ne yakın çalışanıyla gayrimenkul sektörünün en köklü ve yaygın organizasyonudur.
image

Uni+ed Millenium

Emlak Franchise Çalışmaları, gayrimenkul danışmanlığı2003 yılından beri Türkiye´de faaliyet gösteren UNI+ED MILLENNIUM Türkiye´de Marin Gayrimenkul Yatırımları Tic. Aş. tarafından temsil edilmektedir. UNI+ED MILLENNIUM % 100 emlak, gayrimenkul markasıdır. USA kökenli ´´UNI+ED MILLENNIUM ´´ şirketinin isim haklarını satın alarak Türkiye ye getirip Türkiye de özellikle emlak, gayrimenkul alanında bir ilke imza atmıştır.
image

Yıkamacı

AVMlerde BUHARLI MOBİL OTO YIKAMADünyanın ve ülkemizin en önemli perakendecilernden birinin Türkiyenin çeşitli il ve ilçelerinde yer alan ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ ndeki oto oarklarda BUHARLI OTO YIKAMA SİSTEMLERİNİN UYGULANMASI

Sizi tüm fırsatlardan haberdar edelim

E-posta adresinizi bırakın, sizi bilgilendirelim